Podwyższona wartość MCV w morfologii

Witam. Proszę o interpretacje wyników morfologii mojej piętnastoletniej córki, a są one następujące : WBC- 5.3 RBC- 4.05 HGB- 12.2 HCT- 40.9 PLT- 209 PCT- 140 MCV- 101 MCH- 30.1 MCHC- 29.8 RDW- 12.1 MPV- 6.7 PDW- 11.2.
ponad rok temu

Witam!

W wyniku morfologii zwraca uwagę podwyższona wartość MCV (średniej objętości krwinki czerwonej). Może być to spowodowane niedoborem w organizmie witaminy B12 lub kwasu foliowego - warto byłoby oznaczyć ich stężenie we krwi. Należy zadbać, aby w diecie córki znalazły się produkty bogate w te witaminy. Pozostałe parametry morfologii nie budzą zastrzeżeń.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.