Podwyższona wartość procentowa limfocytów we krwi

Wyniki morfologii miałam w normie z wyjątkiem: LYM% - 46% , MID% - 9,5%, RBC - 11,14 M/ul. Co mogą oznaczać te odchylenia od normy? Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam,

przedstawione wyniki są bardzo wybiórcze i w związku z tym trudno je właściwie zinterpretować. Należy podać całą morfologię, niejasny jest wynik RBC, czy nie pomyliła go Pani z HGB? Podwyższona wartość procentowa limfocytów wymaga weryfikacji z ich liczbą bezwzględną - czy też jest podwyższona? Jeśli tak, to świadczy to prawdopodobnie o infekcji wirusowej, ale są to tylko przypuszczenia, gdyż za mało jest danych do właściwej interpretacji.