Podwyższone BASO% w wyniku morfologii krwi

Dzień dobry, Robiłam morfologię krwi i mam podwyższone BASO% mój wynik to 1.30, a norma jest od 0.00-1.00. Co to oznacza? Czy jest to coś czym powinnam się martwić? Czym jest BASO? Co oznacza podwyższony wynik BASO? Jaka może być przyczyna podwyższonego BASO? Jakie objawy temu towarzyszą? Czy powinnam na coś szczególnego zwrócić uwagę? A może to nic poważnego? Pozostałe wyniki morfologii wyszły w porządku. Tylko BASO był podwyższony. Boję się, że to jednak coś poważnego. Czy powinnam wykonać inne badania, poza morfologią? Jeżeli tak to jakie konkretnie? Bardzo proszę o fachową odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za poradę.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Najprawdopodobniej nie ma powodu do niepokoju. Proponuję wykonać badanie kontrolne za kilka tygodni.