Podwyższone bazofile - co oznaczają?

Witam. Mam 50 lat, rok temu przechodziłam kwadratektomię z limfodenektomiom kompletną z radioterapią. Obecnie jestem leczona Zoladexem i Nolvadexem. Czuję się dobrze, jetem czynna zawodowo. Niepokoją mnie ostatnie wynikli badań. WBC 2,65 (4,00 - 10,00) BASO 1,1 [%] (0,0 - 0,5) 0,03 [10^3/uL] (0,00 - 0,20) Dodam, że moje WBC od operacji ciągle spada. Jestem pod stała dobrą opieką medyczną. Będę wdzięczna za dodatkową konsultację ze specjalistami. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Obniżenie poziomu leukocytów - leukopenia może być konsekwencją zażywania tamoksifenu. Jeżeli chodzi o bazofile, to większe znaczenie ma ich liczba całkowita w surowicy krwi, która z tego co Pani podała jest w normie. Jeżeli poziom leukocytów utrzymuje się na podobnym poziomie nie ma powodów do niepokoju. Należy monitorować morfologię krwi co 2-3 miesiące.

Pozdrawiam serdecznie