Podwyższone ciśnienie a zawał

Witam,od 2 lat przyjmuje stale leki na cisnienie ,Betalok-25-1,valzek 80-1,tritace 5-1,w okresie letnim mialam dosc niskie cisnienie 96/69,106/73. Od paru dni zauwazylam ze cisnienie dolne jest po wyzej normy a gorne w normie-115/85,120/95,zastanawia mnie fakt dlaczego tak sie dzieje,wykonuje co roku podstawowe badania z krwi,co 3,4 miesiace robie ekg.Mam 36 lat,jestem otyla i choruje na zaawansowana nerwice lekowa,doraznie przyjmuje Pramolan,boje sie o zawal lub wylew przez to cisnienie.
36 LAT ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie samych wartości ciśnienia tętniczego nie jest możliwe rozpoznanie zawału czy udaru niedokrwiennego. Jednorazowe podwyższenie rozkurczowego ciśnienia tętniczego również nie powinno być powodem do niepokoju. W przypadku częstych wahań ciśnienia tętniczego należy udać się do lekarza prowadzącego celem modyfikacji leczenia.