Podwyższone ciśnienie i bóle oczu

mam podwyzszone cisnienie zaczyna sie od 140 dzis mam 150 /90 puls 100 bola mnie oczy i wogole mam taki niezyt zoladka ,mam 40 lat ,udac sie do lekarza czy zostac w domu bo przejdzie

Witam. Nie musi pani udawać się w trybie natychmiastowym ale trzeba zaisać się do lekarza. Najlepiej jeśli przed wizytą pomierzy Pani ciśnienie 2 razy dziennie przez kilka dni. Lekarz zleci badania kontrolne, jak morfologia, TSH, EkG