Podwyższone ciśnienie i puls u 75-latka

Witam, mąż ma 75 lat, nigdy nie chorował na nadciśnienie, od dwóch dni ma podwyższone 190/90,180/90 I puls 54,60.oprucz tego zawroty głowy i mroczki przed oczami. Byliśmy u lekarza i powiedział, ze ciśnienie w jego wieku jest dobre, natomiast puls za niski. Miał tez zrobione ekg i jest dobre. Bardzo proszę o poradę.

Witam. Ciśnienie rzędu 190/90 nie może być uznane za prawidłowe w żadnym wieku. Jeśli mąż czuje się źle proszę wezwać karetkę pogotowia ratunkowego.