Podwyższone ciśnienie i wyniki OB

Dobry Wieczor, od tygodnia bardzo zle sie czuje, okazuje sie, ze mam podwyzszone cisnienie, najwyzsze do 140/125, zrobilam badania krwi, OB/ 1godz 40, OB/2godz 70, crp 16,9 i kwas moczowy 8,6. Dostalam lekarstwa ale dalej sie czuje jakbym byla podtrowana? Poprosze o pomoc, pozdrawiam Joasia

Witam. Opisane objawy oraz wyniki badań nie są swoiste i mogą wystąpić w wielu jednostkach chorobowych. Konieczne jest pogłębienie diagnostyki przez lekarza poz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższone ciśnienie wymaga przede wszystkim regularnej kontroli. Proszę zatem mierzyć ciśnienie 3 razy dziennie i je zapisywać. Jeśli wciąż będzie podwyższone, proszę udać się do lekarza, który przepisze leki obniżające ciśnienie. Podwyższone CRP oraz OB powinno zostać ocenione w oparciu o szczegółowe dane kliniczne. Podwyższenie tych parametrów niewątpliwie świadczy jednak o procesie zapalnym w organizmie.