Podwyższone ciśnienie krwi w 8 miesiącu ciąży

jestem wciazy w 8 miesiacy i mam podwyzszone cisnienie 138/92, 140/79, 140/80 czy wymaga ono jakiegos leczenia np tabletki, czy mozna w inny sposob je obnizyc

Wartości są graniczne.
Może Pani poradzić się prowadzącego ginekologa - należy ustalić czy to podwyższenie ciśnienia ciążowe, czy było już przed ciążą.
Na pewno istotna jest dieta (mało soli), można włączyć leczenie NT w Pani przypadku gdy przekroczy Pani wartości 140/90mmHh, po wykluczeniu białkomoczu.