Podwyższone ciśnienie reakcją na stres

Kilkakrotnie stwierdziłam podwyższone ciśnienie, głównie reakcja na stres 150/98, 145/100. Lekarz (we Włoszech) wyciągnął z szuflady lek na nadciśnienie z grupy- inhibitory ACE .Już po jednej tabletce ciśnienie spadło mi na 90/60 .Obecnie nie wiem co robić, ponieważ przy takim niskim ciśnieniu bardzo zle się czuję. Wiem,że najprościej byłoby skontaktować się z lekarzem ale straciłam nieco zaufanie do niego. Nie wiem czy brać ten lek czy odstawić. W Polsce będę dopiero za dwa mieśiące Małgorzata

Koniecznie trzeba kontrolować ciśnienie, mierząc 2 razy dziennie i zapisując wartości do dzienniczka. Koniecznie skonsultować się z lekarzem. Niezależnie, czy ma pani chorobę nadciśnieniową, czy też "emocjonalnie spowodowane skoki ciśnienia" -konieczna jest diagnostyka i wdrożenie leczenia.