Podwyższone ciśnienie rozkurczowe

Czy ciśnienie rozkurczowe jeśli jest za wysokie niesie za sobą jakies konsekwencje? Moje wynosi 120 przy czym skurczowe jest zawsze w normie
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli ciśnienie skurczowe jest zawsze w normie to oznacza, że Pańskie cśnienie wynosi 120-130/120 co jest bardzo mało prawdopodobne.
Izolowane nadciśnienie rozkurczowe także należy leczyć farmakologicznie.
Wskazana jest konsultacja u lekarza rodzinnego lub kardiologa w celu wdrożenia farmakoterapii.