Podwyższone ciśnienie u 77-latki

Dzień dobry-mama 30 grud.miała udar w tej chwili jest już w domu,od wczoraj ma podwyższone ciśnienie 180 /70 zażyła lek captopril pod język i cisnienie spadło na 156/75 to było do południa w porze obiadowej ponownie ciśnienie skoczyło na 180/70 i zażyła znowu tabletkę captopril ciśnienie spadło do 150/70 pytanie -czy za kżdym razem jak jest skok ciśnienia w ciągu dnia należy brać tabletke i ile na dzien można jej zażywać oprócz tego codziennie rano zażywa polpir 10 i acard

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli sytuacja powtarza się tak czesto, wskazana jest kontrola u lekarza rodzinnego i modyfikacja leczenia.
Pozdrawiam