Podwyższone ciśnienie z powodu stresu a Relanium

Witam. Wczoraj miał , że tak powiem stresujący dzień , przejechałem 400 km i miałem kilka stresujących sytuacji . podczas których miałem skoki ciśnienia i pulsu , Puls przez całą podróż utrzymywał się w granicach 100. Mierzyłem Ciśnienie przy postojach . Ciśnienie 160/80 . jestem osobą podatną na stres . Gdy wróciłem z podróży wybudziło mnie strasznie szybkie i mocne bicie serca . Puls 135 cisnie 170/100.Przyjechało pogotowie dali mi Relanium domięśniowo , Co z tym robić ??? Dziękuję za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza rodzinnego , po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.