Podwyższone CRP

Około 2 tygodnie temu zauważyłam powiększony węzeł chłonny na szyi z małym guzkiem... Odwiedziłam lekarza rodzinnego, porobiliśmy podstawowe badania:OB, morfologia, tsh, wątrobowe, cukier - wszystko OK. Również laryngologicznie. Po tygodniu również po prawej stronie szyi węzły nieco się powiększyły. Dziś zauważyłam, że pod lewą pachą też mam powiększony. Odebrałam wynik CRP, który jest nieco ponad normę - 0,06 mg/dL. Co to może oznaczać?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wynik CRP, który Pani podaje, nie jest niepokojący. W przypadku powiekszonych węzłów chłonnych należłoby się spodziewać nawet dwucyfrowego wyniku OB. Problemu nie należy jednak bagatelizować i przeprowadzić wnikliwą diagnostykę. Czy zaobserwowała Pani inne objawy choroby, czy są to tylko powiększone węzły chłonne? Zawsze trudno jest postawić diagnozę bez osobistego zbadania pacjenta, zwłąszcza gdy przebieg jest skąpoobjawowy.