Podwyższone CRP u noworodka

Dzień dobry,  Szanowni Państwo mam pytanie dotyczące mojego synka Janka, który urodził się 2 dni temu, proszę o pomoc ponieważ u małego po pobraniu krwi na drugi dzień po porodzie i badaniach stwierdzono podwyższone crp, a dokładnie 28, wody zony odeszły na 8 godz. Przed porodem, mały miał problemy z wyjściem na świat, poród trwał 4 godz. Pkt 7/10, crp z 28 po podaniu antybiotyku spadło na druga dobę do 18, czy małemu coś grozi, np powikłania po antybiotyku, albo fakt podwyższonego crp ? Bardzo się martwię, że coś jest nie tak. Proszę o informację co powinnam wiedzieć i co ewentualnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższone CRP może świadczyć o infekcji. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Najważniejsze że CRP spadło czyli jest dobra reakcja organizmu na leczenie.

Małgorzata Panek

Podwyższone CRP jest związane infekcją okołoporodową. Antybiotyk podany dziecku ma za zadanie zwalczyć infekcję. W konsekwencji CRP obniży się. Lekarz neonatolog przepisuje antybiotyki uważane za bezpieczne. Proszę o szczegóły pytać lekarza leczącego dziecko.
Pozdrawiam