Podwyższone IgE a alergia u 5-latka

podejrzewam, ze dziecko (5 lat) uczula jakiś alergen wziewny. zaczęło się od początku sierpnia i trwa do dziś. czy oznaczając z surowicy IgE poziom tych przeciwciał będzie podniesiony. czy istnieje zależność podwyższonym IgE a występowaniem alergii. czy można mieć alergię a poziom IgE będzie w granicach normy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podwyższony poziom IgE może wskazywać na występowanie alergii. Prawidłowy poziom IgE nie wyklucza alergii.