Podwyższone leukocyty i OB

Proszę o interpretację wyników. Przebywam za granicą, nie mogę się udać do lekarza. Wczoraj zrobiłam badanie krwi i właściwie wszystko mam w normie poza dwiema rzeczami. Podwyższone LEUKOCYTY - 10.28 (powinno być 4.0-9.0) Podwyższone OB - 22 (powinno być 1-12) Jestem 26-letnią kobietą z nadwagą, wegetarianka, nie paląca, nie pijąca. Stosuję antykoncepcję hormonalną i choruję na niedoczynność tarczycy. Czy jest powód do niepokoju? Co może oznaczać podwyższone OB i leukocyty?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Podwyższona wartość OB najczęściej związana jest ze stanem zapalnym np. w przebiegu infekcji. Podobnie rzecz się ma z leukocytami. Najprawdopodobniej przechodzi Pani lekką infekcję (być może wirusową np. przeziębienie). Proponuję wykonać badanie kontrolne za kilka tygodni.

Lek. Magdalena Pikul

Szanowna Pani, wyniki podwyższonego OB oraz Leukocytów, nie są bardzo znaczne, natomiast świadczą o prawdopodobnym procesie zapalnym (może to być np. próchnica zęba, stan zapalny pochwy, zapalenie gardła).
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.