Podwyższone leukocyty i wynik morfologii krwi

Witam. Kobieta 33lata, mam pytanie odnośnie morfologii krwi. Robię badania ponieważ jestem pod obserwacją lekarza rodzinnego. Od 2mcy mam podwyższone leukocyty we krwi. Badanie z 1.12 poziom 12.08, badanie 30.12 leukocyty 12,27, urosły też limfocyty 5,36 monocyty 1,18 i eozynocyty 0,69 usg jamy brzusznej ok, rtg klatki piersiowej też. Co takie wyniki mogą oznaczać? wykaz procentowy jest prawidłowy, Crp i ob jest rówież ok. Badanie moczu Erytrocyty 70 i liczne bakterie bo aż 1372

Magdalena StusiĹska

Wysoka leukocytoza najprawdopodobniej związana jest z zakażeniem układu moczowego (świadczą o tym bakterie we krwi) i problemem z nerkami (erytrocytów w moczu może być 1-3). Jeżeli badanie moczu nie było wykonane bezpośrednio po menstruacji (wiec nie ma możliwości zanieczyszczenia próbki krwią), proszę koniecznie niezwłocznie udać się do lekarza nefrologa- taki wynik wymaga konsultacji.