Podwyższone leukocyty w ciąży

Witam! Martwią mnie moje ostatnie wyniki badań. Jestem w 24 tyg. ciąży, a mam podwyższone leukocyty w morfologii (15,6): Neutrofile 11,37; Monocyty 1,26; Neutrofile 73,2%; a obniżony lekko hematokryt 35; Limfocyty 17,0%; Reszta wyników jest dobra. Bardzo proszę o zinterpretowanie moich wyników, gdyż bardzo się denerwuję, a wizytę mam dopiero w poniedziałek. Pozdrawiam!

Witam serdecznie!
Prawidłowa interpretacja wyników morfologii krwi możliwa jest jedynie przy wszystkich parametrach. Podaje Pani pojedyncze wartości, podczas gdy do oceny poszczególnych układów krwinkowych konieczna jest analiza kilku parametrów. Podwyższony poziom leukocytów nie budzi większych zastrzeżeń. U kobiet w ciąży za wartość graniczną przyjmuje się 14 (wiele zależy jednak od laboratorium, które może stosować różne odczynniki, a ty samym cechować się różną czułością badania). W Pani przypadku wartość ta została podwyższona nieznacznie.Przy podwyższonym poziomie neutrofili i obniżonym limfocytów możemy wnioskować o niewielkim stanie zapalnym toczącym się w Pani organizmie.
Niski hematokryt w drugim trymestrze ciąży jest zjawiskiem fizjologicznym.W tym czasie dochodzi do gromadzenie się wody w organizmie, podczas którego obserwowane jest rozcieńczeniekrwi , które możemy monitorować właśnie hematokrytem.
Reasumując wyniki badań są prawidłowe.
Pozdrawiam