Podwyższone MONO i obniżone MPV a ryzyko nowotworu lub białaczki

Które wyniki z badań podstawowych mogą wskazywać na białaczkę lub nowotwór?Miałam wykonane badanie podstawowe,mam podwyższone MONO i MONO% (to jest to samo badanie?).Norma to 0,100-0,800 ja mam 1,070, a w przypadku % norma od 1-12, a ja mam 13,59%. Mam też obniżone MPV. Norma to 6,50-11,00 u mnie 6,29. Poza ww wszystko w normie.Badania nie są bardzo przekroczone, ale wzbudzają obawy.Nowotwór,białaczka to jedne z wymienionych w internecie.Boję się,że to może być coś tak poważnego.

Witam serdecznie! Nie ma Pani powodów do niepokoju. Opisane odchylenia od normy mogą pojawić się co prawda w związku z poważnymi schorzeniami, nigdy w takich przypadkach nie są to jednak odchylenia izolowane. Niepokój budziłyby tylko wówczas, gdy towarzyszyłaby im niedokrwistość, obniżony poziom płytek krwi czy leukocytów. Podwyższony poziom monocytów (wartość bezwzględna w 1 ml krwi oraz poziom względny wyrażony jako procent wszystkich białych krwinek) może być związany z przebytym stanem zapalnym. Nieznacznie obniżona objętość płytek (MPV) nie budzi natomiast niepokoju gdy ilość płytek krwi jest prawidłowa.