Podwyższone monocyty

Jestem chory od 3 lat na białaczkę typu CLL. Wczoraj odebrałem kolejne wyniki badań krwi, które w mojej opini są bardziej niepokojące, jak ostatnie sprzed roku. W ostatnich badaniach przez ostatnie 3 lata miałem podwyższone Lymhocytes - między 4,0 - 4,5 - i w takim właśnie stadium zdiagnozowano u mnie chorobę. W dzisiejszych wynikach poziom limfocytów wzrósł do 7,2, a oprócz tego poziom monocytów wynosi 1,4 i również poziom białych krwinek wynosi 14,3. Czy to już są niepokojące, postępujące objawy mojej choroby, czy niedobory czegoś w moim organizmie. W ostatnim półroczu byłem chory na oskrzelowe zapalenie płuc i dwukrotnie na zapalenie oskrzeli oraz bez przerwy się borykam z poranną chrypką. Dwa miesiące temu została zdiagnozowana u mnie jeszcze jedna choroba (bezdech senny ). Sypiam z aparatem do oddychania. Na stałe mieszkam w Australi w Melbourne, ale zamierzam wrócić na stałe do Polski. Proszę o szczerą poradę, czy mogę już się zacząć bać, że po prostu już się zaczęło. Dziękuję, Wiesiek. Mój e-mail: wescyc@hotmail.com.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Generalnie wskazania do rozpoczęcia terapii w przewlekłej białaczce limfatycznej obejmują:

- podwojenie limfocytozy w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
- szybko narastające powiększenie węzłów chłonnych,
- częste infekcje,
- szybko narastające powiekszenie narządów takich jak wątroba i śledziona,
- niedokrwistość lub obniżenie liczby płytek.

Jeżeli chodzi o Pana wyniki krwi, to zwiększenie liczby limfocytów, jakie u Pana nastąpiło w ciągu ostatniego roku, nie kwalifikuje do rozpoczęcia leczenia. Wskazaniem, które mogłabym wirtualnie rozważać byłyby częste infekcje o dość poważnym charakterze (zapalenia oskrzeli), nie mam natomiast, niestety, możliwości zbadania Pana - oceny węzłów chłonnych oraz wątroby i śledziony.

Zakładam, że w swoim miejscu zamieszkania jeszcze do czasu przeprowadzki jest Pan pod opieką hematologa - i to on powinien podjąć decyzję o konieczności włączenia leczenia u Pana.

Pozdrawiam serdecznie