Podwyższone monocyty we krwi

Bardzo proszę o interpretację morfologii. Nieprawidłowość wyszła w mono% - 8,8% (norma 3,0 - 8,0), ale mono wyszło - 0,72 G/L (norma 0,10 - 0,90), również MPV jest powyżej normy - 13,4 (norma do 12). Wszystkie pozostałe wyniki są w normie. Będę wdzięczna za informację.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odsetek monocytów jest nieznacznie podwyższony. Jednak z uwagi na prawidłowe stężenie wyrażone liczbami bezwzględnymi, nie ma powodu do niepokoju. Właśnie ta druga wartość oddaje rzeczywiste stężenie tych komórek.

MPV - średnia objetość płytek krwi - jest nieco podwyższona. Jeśli pzostałe parametry dotyczące płytek krwi są prawidłowe, nie należy się niepokoić.

Pozdrawiam