Podwyższone neutrofile i monocyty i biały nalot na migdałkach u dziecka

Witam, u dziecka (4 lata) w morfologi wyszły podwyższone neutrofile i monocyty: Neutrofile 7,64 tys/u, 60,8 %, monocyty 1,50 tys/u, 12,0%, w rozmazie z krwi monocyty 9% (norma 1-6), podwyższone również OB 31 mm/h. Dziecko bardzo często choruje, ma bardzo częste zapalenia jamy ustnej (aftopodobne), biały nalot na migdałkach, coraz częściej narzeka na ból brzucha, jest blady, słaby apetyt. Proszę o interpretację wyników.

Lek. Marta Hat

Witam! Do prawidłowej interpretacji wyników konieczne jest przytoczenie wszystkich parametrów wykonanego badania, łącznie z normami, które mogą się nieco różnić w zależności od laboratorium. Wymienione parametry, które znajdują się poza zakresem norm mogą świadczyć o aktualnej lub niedawno przebytej infekcji, najprawdopodobniej o etiologii bakteryjnej. Pozdrawiam