Podwyższone płytki krwi u 5-latka a przerośnięte migdałki

Czy podwyższone płytki krwi u 5 letniego dziecka mogą być spowodowane przerośniętym migdałkiem gardłowym i podniebiennymi? Badanie wykonaliśmy dwukrotnie: po pierwszym:PLT 545,1 norma do 490, reszta wyników w normie; po drugim:PLT 514 norma do 490, Limfocyty % 54,3 norma 25-50, reszta wyników w normie, dodatkowo wykonaliśmy APTT i INR-wyniki w normie.Dziecko niezbyt dużo pije.Czy po wycięciu migdałów wyniki mogą powrócić do normy czy jest to nadpłytkowość?

Ludzie! Usuńcie dziecku trzeci migdałek i dajcie mu szansą normalnie spać, normalnie wypoczywać w nocy i nie róbcie głupawych badań razem z tymi doctorami.