Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 8 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższone poziomy w wyniku badania moczu

Witam, Odebrałem wyniki moczu i mam podwyższone poziomy: Erytrocyty świeże 3-5 w.p.w. Erytrocyty wyługowane 0-2 w.p.w Moczany bezpostaciowe liczne w.p.w. Bakterie liczne w.p.w. Pasma śluzu liczne w.p.w. Od 2 tyg.biorę cipronex flunazol na infekcję intymną. Prawdopodobnie grzybica. Przed wynikami razem z antybiotykiem brałem witaminę C 1000mg. Czy wyniki świadczą, że w dalszym ciągu w organizmie jest zapalenie dróg moczowych / infekcja intymna czy też z nerkami jest coś nie tak .
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Odchylenia w badaniu moczu nie są zbyt znaczące. Przeciwko zakażeniu dróg moczowych świadczy brak leukocytów w moczu. Nawet gdyby miał Pan wcześniej zakażenie dróg moczowych to stosowany antybiotyk (cipronex) powinien sobie z nią poradzić. Wynik ten nie świadczy o nieprawidłowej pracy nerek. Nie da się również na jego podstawie wnioskować o infekcji intymnej.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy