Podwyższone PTH i niedobór witaminy D

Dzień dobry. Bedę diagnozowana na endokrynologii ponieważ mam podwyzszone PTH i niedobór witaminy D. Od kilku lat jestem diagnozowana, czuję się słaba, znużona, mam oslabione mięsnie, bole stawów wędrujące. Jestem osobą mlodą. Ostatnio zauważylam, że na jednym oku opada mi powieka. Boję sie ze mam miastenię, choc EMG wyszlo w normie, punkcja OK. Slyszalam, ze przytarczyce czesto dają objawy nuzliwosci mięsni, nie wspomne o epizodycznej kolce nerkowej...Czy PTH moze byc w końcu odp na wszystko?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to wykluczone. Musi Pani poddać się kompleksowym badaniom.