Podwyższone stężenia cholesterolu całkowitego, LDL oraz triglicerydów

Mam 66 lat. Podwyższony cholesterol uwarunkowany dziedzicznie. Podobno miażdżycę, której nie leczę. Sztuczny staw biodrowy po wypadku, ale mam oprócz tego osteoporozę. Niedrożność żył głębokich i powierzchniowych przy tym obręczowo opuchnięte nogi w kostkach i bardzo bolesny obrzęk właśnie w kostkach. Zażywam Calcenato,Ostenil 70, Venorutn forte i Aspargin na skurcze w nogach. Proszę o interpretację wyników: OB: 20 mm/h, płytki krwi 334 tys/mm3, WBC 5.9tys./ul, RBC 4.46mln/ul, HGB 12,8g/dl,HCT 38,8 % MCV 87fl, MCH 28,7pg, MCHC 33.0 g/dl, RDW 12,7% MPV 8,4 fl, PCT 0.28% PDW 17.0%, kreatynina 0.66mg/dL, mocznik 44.7mg/dL, kwas moczowy 4.0mg/dL, Glukoza 93 mg/dL, Bilirubina 0,5 mg/dL, Aspat 19 U/L, Alat 13 U/L, GGTP 18,1U/L, fosfataza alkaliczna 68 U/I,Cholesterol 290 mg/dL cholestrol HDL 64 mg/dL, cholesterol LDL 189mg/dL, trójglicerydy 187 mg/dL, Albuminy 46,4g/L, HBS antygen wynik ujemny, Anty HCV niereaktywny CEA 0,969 ng/ml Badanie moczu: barwa żółta,przejrzysty, odczyn 6.0 ph, ciężar wł 1.020 g/ml, Urobilinogen 0.1 mg/dl, leukocyty +, Osad moczu nabł. pł. pojedyncze, nabłonki okrągłe 0-1 wpw, leukocyty 5-10 wpw, bakterie pojedyncze.

Witam! Poza podwyższonymi stężeniami cholesterolu całkowitego, LDL oraz triglicerydów większość wyników jest prawidłowa. CEA należy interpretować w odniesieniu do podanych na wyniku wartości referencyjnych, ponieważ są one zależne od metody oznaczania. Jeśli występują dolegliwości ze strony układu moczowego - częstomocz, pieczenie szczypanie czy ból podczas oddawania moczu - należy rozważyć wykonanie posiewu moczu. Podwyższone stężenia lipidów wymagają modyfikacji stylu życia - eliminacji kwasów tłuszczowych nasyconych z diety, regularnego umiarkowanego wysiłku fizycznego oraz rozważenia wdrożenia leczenia farmakologicznego w zależności od ryzyka sercowo-naczyniowego, które określić powinien lekarz zlecający badania. Pozdrawiam