Podwyższone tętno, niepokój i niepewność po zjedzeniu konopi indyjskich

Mam problem. Kilka tygodni temu zjadłem trochę konopi indyjskich przyrządzonych odpowiednio z goframi. Efekty działania widoczne były nawet w następnym dniu, po tym pojawiały sie co jakiś czas takie rzeczy jak podwyższone tętno, niepokój, niepewność. Sądzę że to może być uzależnienie psychiczne, mimo że z marihuaną miałem styczność dopiero trzeci raz (na początku było to tylko palenie ). Od tamtego czasu kiedy zjadłem trochę topów nie jadłem już więcej tej trawki ani nie paliłem, a i tak co jakiś czas odczuwam skutki zwłaszcza, jak mam problemy żołądkowe. Czytałem, że ostatnia cząstka THC wyparowuje z organizmu dopiero po 3 miesiącach, dlatego nie wiem czy ten niepokój, który mi sie udziela spowodowany jest jeszcze obecnością THC czy po prostu mój organizm tak reaguje z powodu braku marihuany. Czy będę musiał wytrzymać jeszcze ten 1 miesiąc czy taki odwyk będzie musiał trwać dłużej, czy jest jakiś sposób, żeby się wyleczyć z tego w jakimś krótszym czasie, ponieważ robię prawko i nie mogę czekać?

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Marihuana znajduje rzesze fanów, szczególnie wśród młodych osób, ze względu na opinie, że nie uzależnia fizycznie i świetnie poprawia nastrój. Marihuana należy do tzw. narkotyków miękkich i „rekreacyjnych” – zażywanych w celu zintensyfikowania radości oraz przyjemności. Przetwory konopi indyjskich przyjmuje się najczęściej w formie skrętów. „Trawkę” można przyjmować także doustnie, np. w postaci naparów i słodyczy (ciasta z marihuaną). Efekty działania narkotyku zależą od przyjętej dawki, drogi użycia, cech osoby zażywającej oraz jej aktualnego samopoczucia. Nie zawsze marihuana i zawarty w niej THC (tetrahydrokannabinol) wprawia w dobry nastrój. THC raczej uwypukla nastrój jednostki z okresu, kiedy przyjmowała narkotyk. Jeśli ktoś w czasie palenia „trawki” jest niepewny i pełen lęku, to THC może zintensyfikować stany lękowe. Marihuana może wywoływać niepokój, niepewność, stany podgorączkowe, bóle i zawroty głowy, podwyższa tętno i ciśnienie krwi, zaburza fazy snu. Efekty narkotyczne mogą doprowadzić nawet do wypadków samochodowych (THC zaburza percepcję i koordynację ruchową), a nawet prób samobójczych. Więcej na temat działania marihuany można przeczytać w naszym serwisie pod poniższymi linkami: http://portal.abczdrowie.pl/palenie-marihuany http://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-narkotykow-marihuana http://portal.abczdrowie.pl/zachowanie-po-narkotykach http://portal.abczdrowie.pl/badania-na-obecnosc-narkotykow THC ma dość długi okres półtrwania, dlatego długo utrzymuje się w organizmie. Metabolity są wykrywane nawet do dwóch tygodni od zażycia jednorazowej dawki narkotyku. Trzykrotne użycie marihuany wyklucza ryzyko rozwoju uzależniania się i pojawiania się chociażby psychicznego przymusu przyjęcia substancji psychoaktywnej. Miesięczna abstynencja pozwoli pozbyć się THC z organizmu. Pozdrawiam i życzę powodzenia na egzaminie z prawa jazdy!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty