Podwyższone tętno przy prawidłowym ciśnieniu

Dzień dobry. Otóż przy prawidłowym ciśnieniu krwi mam podwyższone tętno. Rano tętno sięga 100-120, wieczorem uderza nawet do 140. Każdy lekarz zwraca na to uwagę, lecz nic innego nie mówi. Byłam u lekarza rodzinnego, lecz on to zbagatelizował, twierdząc, ze dalsze badania może mi zrobić tylko wtedy, gry tętno będę miała ciągle powyżej 140.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, opisywane zaburzenie rytmu serca wymaga wyjaśnienia przyczyny, rozważyć należy wykonanie badania EKG oraz konsultację z kardiologiem. Wykluczyć należy też wpływ stosowanych leków, przyjmowanych używek (przede wszystkim kawy i innych napojów z kofeiną).