Podwyższone TSH a dawki leków

Robiłam wyniki i TSH wyszło mi 8,89ulU/ml, a wizytę mam u endokrynologa mam dopiero w marcu 2015r Obecnie przyjmuję dawkę Eutyroksu 75. Lekarz rodzinny zasugerował podwyższenie dawki na 125 . Proszę o pomoc!!!!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Poziom TSH jest zdecydowanie za wysoki i wskazuje na konieczność podwyższenia dawki Euthyroxu. 125ug to może jednak nieco za wysoka dawka. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ, który ostatecznie zadecyduje o dawce.