Podwyższone wartości w badaniach krwi

Od pewnego czasu mam podwyższone wartości w badaniach krwi: - średnia objętość krwinki czerwonej (MCV) 97,6 - rozmaz - Limfocyty (LYM) 46 - rozmaz - Mixy (MXD) 13,4 Natomiast RDW-CV ma wartość obniżoną i wynosi 11,8 O czym świadczą takie wyniki badań? Inne wartości mieszczą się w normie. Czy przyjmowanie leku WELLBUTRIN XR 150 (przeciwdepresyjny, zażywam 6 lat z przerwą 1,5 roku) może mieć wpływ na taki obraz krwi? Czy powinnam wykonać dodatkowe badania? Mam 56 lat. Pozdrawiam. Halina S.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania dokładnych wyników oraz objawów występujących u pacjenta nie można się wypowiedzieć. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie.