Podwyższone wydalanie metabolitów androgenów oraz metabolitu dehydroopiandosteronu

Po badaniu dobowej zbiórki moczu wyszło mi podwyższone wydalanie metabolitów androgenów oraz metabolitu dehydroopiandosteronu oraz podwyższone wydalanie metabolitu 170OHP (pochodzenie jajnikowo-nadnerczowe). Wydalanie PTN w normie, więc wykluczono wtórny przerost nadnerczy. Czy w takim razie mam PCO, choć w 3 krotnym badaniu USG dopochwowym go nie stwierdzono? Czy to dziedziczne? Jak powinnam się leczyć? Ginekolog przepisał mi Diane-35 na 3 miesiące. Nie planuję w najbliższym czasie ciąży.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udac się do lekarza endokrynologa, po badaniu bedzie mozna określic odpowiednie dalsze postępowanie.