Podwyższone wyniki PDW, MPV i P-LCR przy małopłytkowości
Dzień dobry, Mam 28 lat i od wielu lat małopłytkowość. W wieku ok 16 lat miałam biopsję szpiku żeby sprawdzić, czy to szpik czy śledziona ponoszą 'winę' za taki stan(najniższy wynik ok 70tys płytek), jednak wyniki wyszły pozytywne, a usg śledziony nie wykazało nieprawidłowości. Od kilkunastu lat jedynie śledzę swoje wyniki, w tej chwili mam 81tys płytek. Zrobiłam w tym tygodniu morfologię i mam podwyższone wskaźniki PDW (22,2), MPV (14) i P-LCR (56%). Będę wdzięczna za interpretacje.Monika

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam, PDW to wskaźnik zróżnicowania objętości płytek,a MPV wskaźnik średniej objętości płytki krwi. te dwa parametry wspólnie z liczbą płytek wskazują na zwiększoną produkcję płytek i krótki czas ich przeżycia.