Podwyższony cukier - czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę?

Staramy się z mężem o dziecko. Przy ostatnich badaniach wyszło, że mam podwyższony cukier 108 mg/dl.
Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Taki poziom cukru niedużo odbiega od normy. Powinien zostać wykonany u Pani test obciążenia glukozą w celu weryfikacji wyniku. Taki poziom cukru może świadczyć o nietolerancji cukrów. Nie ma on wpływu na zdolności reprodukcyjne.
Nietolerancja cukrów czy cukrzyca nie są powodem problemów z zajściem w ciążę. Nieprawidłowe poziomy cukrów mogą mieć natomiast wpływ na rozwój płodu.
Z poważaniem