Podwyższony cukier na czczo

Witam, od 1.5 miesiąca biorę leki na cukrzycę typu 2, 3 x Metformax 850 do głównego posiłku. Cukier w trakcie dnia udało się obniżyć i praktycznie za każdym razem 2 godziny po posiłku waha się od 90 do 130 czyli jest ok. Natomiast nigdy ani razu nie mam prawidłowego cukru na czczo, waha się między 130-145. Kilka razy przebudziłem się w nocy między godziną 2 a 3 i zmierzyłem cukier ( później nic nie jadłem ani nie piłem, poszedłem dalej spać), wtedy zawsze był mniej więcej ok (100-120), natomiast już kilka godzin po przebudzeniu rano ok godziny 7 jest jak pisze między 130-145, ani razu nie był w normie czyli <110. W czym może być problem ? Wszystkie pomiary robię glukometrem. Cukrzycę wykryto u mnie po badaniu krwi żylnej na czczo, była między 13.4 a 11, podobnie hemoglobina glikowana była 8.9%

Fizjologicznie większa insulinooporność występuje w godzinach porannych. Proponuję wizytę kontrolną u leczącego diabetologa, do rozważenia rozszerzenie leczenia o dodatkowy lek lub zwiększenie dawki metforminy. Pozdrawiam.