Podwyższony kwas moczowy i leczenie kamicy nerkowej

Witam,od 10 lat leczę się w poradni nefrologicznej na kamicę nerkową,i mniej więcej od 8 lat mam podwyższony kwas moczowy,zazwyczaj między 6,20-6,80,lekarz prowadzący z poradni uważa że wszystko jest dobrze, i nie ma się czym przejmować.Innego zdania są lekarze z przychodni rodzinnej,oraz ortopeda uważają iż to dna moczanowa.CCP i CRP wyszły dobrze.Raz tylko miałam ciężki ból stawów od tego czasu który trwał kilkanaście,dni brałam wtedy colchicium,ale nie pamiętam czy pomogło.Co mi zatem jest?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza reumatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Nie można wykluczyć dny moczanowej, jednak przy braku objawów stawowych nie stosuje się przewlekłego leczenie.