Podwyższony kwas moczowy we krwi w 25. tygodniu ciąży

Witam serdecznie - jestem w 25 tygodniu ciąży, mam stwierdzoną cukrzycę ciążową leczoną dietą oraz tarczycę utrzymaną w normach dla ciężarnych. Ostatnio jednak przy badaniach wyszedł mi podwyższony kwas moczowy we krwi - po konsultacji z lekarzem prowadzącym wiem, że dzieje się tak gdy "idzie" w stronę nadciśnienia. Moje ciśnienie na tą chwilę to okolice 135/80. Czy jest się czym martwić i czego obawiać? Co wykluczyć? Czy na coś jeszcze w ciąży wskazuje podwyższenie tego kwasu? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki był poziom kwasu moczowego? Ciśnienie jest w normie. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.