Podwyższony odsetek limfocytów oraz obniżony odsetek granulocytów obojętnochłonnych

Proszę o informację dotyczącą wyników morfologii. Syn jest w wieku dojrzewania, ma 12 lat i jest bardzo szczupły. WBC [TYS./UL] 8,7, LYM% [%] 52,7, MON % [%] 8,4, GRA% [%] 38,9, LYM [TYS./UL] 4,6, MON [TYS./UL] 0,7, GRA [TYS./UL] 3,4.

ponad rok temu

Witam!

Przedstawione wyniki dotyczą jedynie krwinek białych. Zwraca uwagę podwyższony odsetek limfocytów oraz obniżony odsetek granulocytów obojętnochłonnych. Ważne, że ich stężenia wyrażone w liczbach bezwzględnych mieszcza się w normach. Warto jednak kontrolować morfologię, a kolejnym razem wykonać rozmaz mikroskopowy, dokładniejszy i bardziej wiarygodny niż standardowy automatyczny.

Sugeruję obserwację szczególnie stężenia limfocytów, niepokoić może jego dalszy wzrost. Warto udać się do lekarza, gdyż dla pełnej oceny konieczny jest dokładny wywiad, badanie lekarskie i ocena kompletnych wyników morfologii.

Pozdrawiam