Podwyższony poziom ALAT a oczekiwanie na USG jamy brzusznej

witam,dwa wyniki tj. Aspat i Alat miałem podwyższone. Na tę chwilę Aspat mam w normie bo 35, a Alat 72 - pozostałe w normie, a było ich sporo. Alat spada,nie odmawiałem sobie smażonego z grila i piwa. Na 3 dnień po grilu i 3 piwach tj. 16.07 Alat=104,22.07=86,30.07=80, a 5.08 wynik 72. Lekarze skierowali mnie na USG jamy brzusznej. Czy może coś na USG a dokładniej wątroby wyjść nie tak?Czy da się coś zastosować aby wyszło dobrze?tak dla pewności.Badanie będzie 8.08. Proszę o pomoc i porady.

USG pozwoli ocenić wielkość, kształt, echogeniczność wątroby oraz wykryć ewentualne zmiany ogniskowe. Wzmożona echogeniczność świadczy o stłuszczeniu wątroby. Przed badaniem ważne jest odpowiednie przygotowanie celem usunięcia nadmiaru gazów jelitowych. Polecam ulgix 3x dziennie po 3 tabletki, zacząć 2 dni przed badaniem.