Podwyższony poziom ALAT u 60-latka

Proszę o poradę. Mąż 60lat.Niepijący,trzymający dietę, ma stale podwyższone wyniki od 10 lat ALAT, (70- norma 60) ASPAT (83- norma 50) i GGTP (norma 60 a ma 550), bilirubina ok,nie ma żółtaczki, usg wykazało stłuszczenie wątroby, trzustka, drogi żółciowe ok. Nie ma żadnych dolegliwości, jest aktywny ma małą nadwagę. Brał hepatil a teraz od 2 mcy - Hepargen 3x dziennie po 2 tabl.GGTP spadło o 50. Co może być przyczyną, jakie badania trzeba zrobić? Inne badania echo serca, tarczyca, prostata są ok

Witam serdecznie,

proponuję skorzystać z usług dietetyka, żeby dokładnie przeanalizować sposób odżywiania, czy nie ma w diecie błędów żywieniowych. Jeżeli przy dotychczasowym jadłospisie wyniki niewiele się poprawiają należy wprowadzić w nim spore zmiany.Kontynuując dalej diagnostykę przy stłuszczeniu wątroby obowiązuje dieta. Prawidłowo ułożony jadłospis jest podstawowym wsparciem w leczeniu każdej jednostki chorobowej.

pozdrawiam !
Agnieszka Pierwoła