Podwyższony poziom ALT i GGTP a konieczność dalszej diagnostyki

Bardzo proszę o poradę, czy koniecznie muszę zrobić badanie przeciwciał HBc total, przy antygen Hbs (-) , hcv niereaktywne. Mam problem z ALAT i GGTP ciągle ponad normę, wszelkie inne enzymy i badania ok, usg również bez zmian. Nie odczuwam zadnych dolegliwości. Proszę o pomoc.

Nie ma potrzeby wykonywania jeszcze szczegółowej diagnostyki w zakresie zakażenia wirusem HBV i HCV. Co do zwiększonej aktywności enzymów ALAT i GGTP to tylko taka przypadkowa osobnicza nadaktywność. Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z hepatologiem.