Podwyższony poziom androstendionu i powiększony jajnik

Witam. W lipcu 2014 r wykonałam badania hormonalne, które wykazały, że poziom androstendionu jest podwyższony i wynosi 7,08 ng/ml. Przy czym: TSH 1,270 FT4 1,23 FSH 6,92 LH 5,39 Estradiol 36,86 Prolaktyna 7,75 Testosteron 63,73. Co to może oznaczać? Badania wykonałam w dniu wskazanym przez lekarza. Pomimo podwyższonego androstendionu lekarz nie zalecił żadnego leczenia. Dodam, że 24.09. br. usg dopochowowe wykazało że jeden jajnik jest powiększony. Co powinnam robić dalej?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać sie do lekarza endokrynologa, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie.