Podwyższony poziom androstendionu u 25-latki

Witam. Badania hormonalne wykazały, iż mój poziom androstendionu jest podwyższony i wynosi 7,08 ng/ml. Badania wykonałam w dniu wskazanym przez lekarza. Dodam, iż usg dopochowowe wykazało że mam powiększony jajnik. Co to może oznaczać?

Aleksander Ropielewski

Wynik należy rozpatrywać z wynikami innych hormonów, dlatego na podstawie tylko tego wyniku mogę powiedzieć, zę przekracza on normę i może być przyczyną objawów wirylizacji i problemów z zajćsiem w ciażę.