Podwyższony poziom CA 19-9 u 31-latki

Witam, właśnie odczytałam swoje wyniki badań krwi (markery nowotworowe) i jeden z nich jest zawyżony - chodzi o Antygen nowotworowy CA 19-9 - według mojej karty wyników norma wynosi 27,00 a mój wynik to 29,84 U/ml. Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania?? Co to może oznaczać??

Poziom Ca 19-9 jest u Pani bardzo nieznacznie podwyższony. Nie ma to znaczenia diagnostycznego i nie daje wskazań do dalszej diagnostyki. Markery nowotworowe występują również u zdrowych osób. W przypadku nowotworu (i to dopiero w stadium zaawansowanym) marker ten jest na poziomie ok. 1000 i więcej. Nie zaleca się przesiewowego badania markerów nowotworowych.