Podwyższony poziom cholesterolu całkowitego

Mam 34 lata. WBC - 5,7; RBC - 4,28; HGB - 12.3; HCT - 35,9; MCV - 83,9; MCH - 28,7; MCHC - 34,3; PLT - 392; LYMPH% - 41,6; MXD% - 7,2; NEUT% - 51,2; LYMPH# - 2,4 tys./ul; MXD# - 0,4; NEUT - 2,9; RDW-CV - 12,7; MPV - 9,5; P-LCR - 22%; PDW - 10,8; CHOLESTEROL - 247, HDL - 73.
34 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W podanych przez Panią badaniach jedyną nieprawidłowością jest podwyższony poziom cholesterolu całkowitego. Taki poziom lipidów prowadzi w dłuższej perspektywie do rozwoju miażdżycy i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia w przyszłości powikłań sercowo-naczyniowych. W związku z tym, wskazanie jest zastosowanie odpowiedniej diety (szczegółowe zalecenia dietetyczne znajdzie Pani w naszym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/wysoki-cholesterol-jak-z-nim-walczyc). Pozytywnie na gospodarkę lipidową wpływa umiarkowany wysiłek fizyczny podejmowany regularnie. Powtórne oznaczenie lipidogramu zalecałbym wykonać za rok.