Podwyższony poziom cukru na czczo i pobolewanie w lewym podżebrzu

Czy należy się niepokoić swoja trzustka (w kontekscie spraw nowotworowych) czy może początkiem cukrzycy,jeśli mam podwyższony poziom cukru na czczo i pobolewa mnie w lewym w lewym podrzebrzu już od dobrych kilku lat?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem patologii w obrębie trzustki, co natomiast może być przyczyną cukrzycy. Cukrzyca mogła się także rozwinąć w następstwie innych mechanizmów. Sugeruję wykonanie OGTT w celu potwierdzenia/wykluczenia cukrzycy. Warto także wykonać USG jamy brzusznej pod kątem patologii w obrębie trzustki.