Podwyższony poziom cukru w krwi a siemię lniane, sezam i słonecznik w diecie

siemię lniane w ziarnach,sezam,słonecznik-czy można spożywać przy podwższonym cukrze/122 na czczo w w ciągu dnia waha się od 116 do 137

Witam ,siemię lniane ,sezam i słonecznik są nasionami polecane w cukrzycy czy przy podwyższonym cukrze ,więc można je spożywać be z obawy o to ,ze cukier podskoczy.Należy pamiętać jednak ,że pomimo wszystkich właściwości zdrowotnych jakie mają te nasiona są one bardzo kaloryczne więc nie należy przesadzać z nimi.
Nasiona te pełnią znaczącą rolę w prewenncji cukrzycy typu 2.
Pozdrawiam,
Anna Zientalska dietetyk
www.euforiasalon.com.pl

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Najlepszym sposobem aby uniknąć cukrzycy typu 2 i związanych z nią powikłań, jest normalizacja wagi ciała w tym tkanki tłuszczowej trzewnej, wymienione przez Panią produkty są wysokokaloryczne proszę spożywać je z umiarem.

Witam. Ogólnie nasiona i orzechy są bogate w białko, tłuszcze oraz błonnik. Udział węglowodanów (cukrów) nie jest duży. Dlatego może Pani dodawać 1-2 łyżki dziennie nasion do sałatek, kanapek, zup, czy innych potraw. Szczególnie cenne w kwasy omega 3 jest siemię lniane. Z tym, że chciałam zaznaczyć, że powinno się je mielić samemu na bieżąco, ponieważ kwasy omega są bardzo nietrwałe. Nasiona i orzechy są też kaloryczne, więc trzeba sobie ich ilości limitować i najlepiej łączyć je z posiłkami niż jeść samemu. Pozdrawiam

Nasiona słonecznika, siemię lniane - bez obaw może Pani spożywać w il. 2 łyżek dziennie. Same nasion anie maja wpływu na tak wysoki poziom cukru we krwi. Ważne z czym je Pani łączy - a więc czy jest to słodki owoc na I śniadanie i pszenne pieczywo, czy lepiej musli z mieszanki płatków żytnich, owsianych i np. owoców jagodowych.
Wysoki poziom cukru na czczo jest uzależniony od tego co jadła Pani na kolację, co piła (czy był to słodki napój, herbata z cukrem czy bez)