Podwyższony poziom d-dimerów a palenie i antykoncepcja

Witam, mam pytanie dotyczace wyników badań: mam 533 D-dimerow, czyli wynik jest podwyzszony , stosuje od 3 lat pigulki antykoncepcyjne i palę, czy to ma wplyw na to? Czy to cos powaznego? A takze mam podwyzszone monocyty 1.06, neurocyty zanizone 34 (wynik). Jakie musze dalsze badania zrobić? dodam ze od jakiegos czasu miewam pierw takie mroczki przed oczami pozniej jest bol glowy ale jednostronny i mdlosci, dopiero po zazyciu tabletki na ból zanika to. Czy ma to zwiazek z zatokami?Bo mam zatkany

Lek. Tomasz Budlewski

Palenie papierosów i przyjmowanie antykoncepcji zwiększa ryzyko zakrzepicy. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Konieczne jest także rzucenie palenia.