Podwyższony poziom enzymów
Co oznacza moj wynik?Amylaza-82 norma do 80, a lipaza-62 norma do60.Martwie sie ze to cos z trzustka zwlaszcza ze ten poziom enzymow jest tak niewiele podwyzszony juz przez dluzszy czas.Moj gastrolog twierdzi ze takie niewielkie podwyzszenie o niczym nie swiadczy.Robil mi tez usg i mowil ze trzustka wyglada normalnie.Skad wiec ten wynik?Wspomne tez ze juz od dluzszego czasu boli mnie cale nadbrzusze.Gastrolog mowi jednak ze to od przepukliny rozworu przelykowego przepony.Co mam o tym myslec ?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Badania krwi - trombocyty
Czy wiesz jakie funkcje pełni żelazo w twoim organizmie? Dowiedz się tego oraz sprawdź stężenie żelaza w twoim organizmie robiąc badanie krwi - lek. Łukasz Kowalski wyjaśni wszelkie szczegóły.
Lek. Tomasz Stawski
Szanowna Pani-
zgodnie z Pani opisem - gastrolog ma rację. Takie odchylenia są normą.
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrologa, Kraków