Podwyższony poziom erytrocytów u 4-latka

Witam. Mojemu 4 l synkowi robiłam badanie krwi. Prawie wszystko w normie poza podwyższonymi erytrocytami 5,24T \l (norma 3,9 - 5,0) i MPV 11,6 fl (norma 8-11). W opisie z wymazu obecny jest komentarz: obecne płytki olbrzymie. Co to oznacza? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
W związku z występowaniem płytek olbrzymich proszę udać się do pediatry celem dokładnej diagnostyki.
Pozdrawiam.